Mity na temat kulturystki

Kulturystka ma wśród Polaków wielu sympatyków, ale nie jest jednym z najpopularniejszych w Polsce sportów. Jest to związane między innymi z mitami na temat tego sportu, w które wierzy wielu ludzi.

Pierwszy mit mówi o tym, że kulturystka to sport przeznaczony wyłącznie dla mężczyzn, natomiast uprawiające go kobiety przestają być atrakcyjne. Nie jest to prawda, ponieważ na całym świecie kulturystkę uprawia wiele kobiet. Wśród pasjonatek tego sportu nie brakuje Polek. Wygląd kulturystki uzależniony jest przede wszystkim od tego, w jaki sposób trenuje i jak się odżywia.

Drugi mit dotyczy stosowania dopingu. To opinia bardzo krzywdząca dla prawdziwych kulturystów, którzy nie korzystają z takich środków. Ich stosowanie jest zakazane przez prawo. Oczywiście, nie brakuje osób, które łamią te zasady, ale nieuczciwych sportowców nie brakuje także w innych dyscyplinach. W kulturystyce dopuszczalne jest stosowanie wyłącznie bezpiecznych suplementów diety i odżywek. W budowie masy mięśniowej kulturystom pomaga na przykład kreatyna.

Kolejny mit mówi o tym, że kulturyści często zapadają na zawały serca. W rzeczywistości na zawał bardziej narażeni są ci, którzy stosują zakazane wspomagacze, takie jak sterydy. Wystarczy zatem stosowanie się do obowiązujących w tym sporcie zasad.

To tylko kilka z wielu mitów na temat kulturystki. Staramy się je obalić przede wszystkim podczas organizowanych przez nas szkoleń. Liczymy na to, że wkrótce wszyscy mieszkańcy Polski przekonają się, jak wygląda prawdziwa kulturystyka.