Popularyzacja kulturystyki

Jednym z najważniejszych celów Fundacji Rozwoju Kulturystki jest popularyzacja tego sportu. Od początku naszego istnienia podejmujemy działania ukierunkowane na rozpowszechnianie wiedzy na temat kulturystyki i zachęcanie Polaków do uprawiania tego sportu.

Nasze działania w kierunku popularyzacji kulturystki to między innymi wykłady i szkolenia, które odbywają się na terenie całego kraju. Odwiedzamy kluby sportowe, ośrodki kultury oraz placówki edukacyjne. Rozmawiamy na temat kulturystki z osobami w różnym wieku. Przedstawiamy historię i zasady tego sportu, a także korzyści wynikające z trenowania kulturystyki. Odpowiadamy na pytania dotyczące tego sportu i obalamy panujące w Polsce mity. Organizujemy szkolenia dla trenerów oraz konferencje z udziałem znanych sportowców. Popularyzacja kulturystki obejmuje aktywność w sieci, która stanowi obecnie ważne źródło wiedzy. Jesteśmy aktywni na serwisach i forach internetowych, poświęconych sportowi zdrowemu stylowi życia. Opracowujemy artykuły poruszające zagadnienia związane z kulturystyką oraz nagrywamy filmy instruktażowe. Wśród podejmowanych przez nas działań należy wymienić także wspierania tworzenia klubów kulturystycznych. Dzięki naszej pomocy tego typu obiekty powstały w kilkudziesięciu polskich miastach.

Jesteśmy otwarci na współpracę ze wszystkim osobami i insynuacjami, które są zainteresowane wspieraniem rozwoju kulturystki. Zapraszamy do kontaktu z nami także tych, którzy chcieliby wziąć udział w organizowanym przez nasz szkoleniu lub konferencji.