Suplementy dla kulturystów

Każdy kulturysta zdaje sobie sprawę z tego, że uzyskanie dobrych rezultatów wymaga nie tylko treningów, ale i odpowiedniej diety. Jej nieodłącznym elementem są suplementy i odżywki. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele skutecznych, a jednocześnie bezpiecznych preparatów dla sportowców dyscyplin siłowych.

Suplementacją w kulturystyce można podzielić na stałą i okresową. Wiele osób jako podstawę suplementacji stałej wskazuje odżywki białkowo-proteinowe i węglowodany. To prawda, że są one bardzo ważne, jednak najważniejsze są witaminy i minerały. Wprawdzie ich źródłem powinno być pożywienie, ale nawet zdrowa dieta może nie pokrywać w pełni zapotrzebowania organizmu sportowca na te ważne składniki odżywcze. Przed rozpoczęciem przyjmowania odżywek białkowych i węglowodanów warto zapoznać się z rodzajami białka i węglowodanów, aby wybrać preparaty w pełni dostosowane do swoich potrzeb. W suplementacji stałej wykorzystuje się także aminokwasy. Podstawą suplementacji cyklicznej jest kreatyna. Jest ona niezbędna dla rozbudowy masy mięśniowej. Kreatyna ma także wpływ na siłę i wytrzymałość. Suplementy zawierają różne rodzaje kreatyny. Najbardziej popularne są monohydrat i jabłczan kreatyny, ale na uwagę zasługują także inne formy kreatyny.

W sprzedaży dostępne są suplementy diety i odżywki, które umożliwiają osiągnięcie różnych celów. Biorąc pod uwagę szeroki wybór legalnych środków nie warto sięgać po nielegalne preparaty, takie jak sterydy, z powodu których zdrowie straciło już wielu kulturystów.