Wspieranie młodych talentów

Jednym z najważniejszych celów, których realizacji podjęła się Fundacja Rozwoju Kulturystki jest wspieranie młodych talentów. Staramy się wyszukać osoby, które mają szansę na odniesienie znaczących sukcesów w kulturystyce, a następnie ułatwić im rozwijanie sportowego talentu.

W 2006 roku utworzyliśmy program stypendialny, w ramach którego finansujemy edukację i treningi młodych kulturystów. Zdajemy sobie sprawę z tego, że na drodze do realizacji sportowych marzeń często stają trudności finansowe. Dbamy o to, aby takie problemy nie utrudniały rozwoju młodym kulturystom. W zeszłym roku programem stypendialnym objęliśmy dwudziestu pięciu sportowców. Wspieramy młode talenty także poprzez tworzenie klubów kulturystycznych w mniejszych miastach Polski i dostosowywanie ich do potrzeb młodych sportowców. W wielu miastach finansujemy treningi dla juniorów. Dbamy o to, żeby młodzi ludzie trenowali pod kontrolą doświadczonych i godnych zaufania trenerów. Z myślą o młodych ludziach organizujemy szkolenia z zakresu bezpieczeństwa w sporcie. Przekazujemy wiedzę na temat suplementacji oraz skutków zdrowotnych stosowania sterydów i innych wspomagaczy. Takie spotkania odbywają się na terenie całego kraju.

Program stypendialny oraz pozostałe działanie związane ze wspieraniem młodych talentów finansowane są ze środków pochodzących z darowizn, które przekazują naszej fundacji darczyńcy z Polski oraz zza granicy. Jesteśmy bardzo wdzięczni za wsparcie, które pozwala nam na realizację przyjętych celów.